1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Nevruz hazırlıklarına başlandı
Diyarbakır'da Nevruz hazırlıklarına başlandı

Diyarbakır'da Nevruz hazırlıklarına başlandı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 21 Mart'ta kutlanacak Nevruz Bayramı hazırlıklarına start verdi.

A+A-
Park ve çevresini düzenlemeye başlayan belediye, Nevruz Kavşağı'na da 15 bin lale dikti. 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Nevruz Bayramı kutlamaları için 136 bin metrekarelik Nevruz Parkı'nda düzenleme ve bakım çalışmalarına başladı.
 
Bağlar Belediyesi'nden Büyükşehir Belediyesi devredilen parkta belediye ekipleri hummalı bir çalışma yürütüyor.
 
Hazırlık çalışmaları kapsamında yolların asfaltlanması, su şebekelerinin gözden geçirilmesi, tuvalet ve lavaboların yenilenmesi, sahne alanının düzenlenip boyanması, mescit alanının oluşturulması, emzirme odalarının yapılması, parkın etrafındaki tel örgülerin yenilenmesi, 225 yeni ağaç dikimi ve diğer ağaçların bakım ve onarımı, 40 bin adet lale dikimi gerçekleştirilecek. Parkta yapılan düzenleme ve bakım çalışmaları hakkında bilgi veren Park ve Bahçeler Müdürü Mehmet Kaya, "Daha önce Bağlar Belediyesi'ne bağlı olan Nevruz Parkı, Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi.
 
Yaklaşan Nevruz Bayramı nedeniyle personelimizle hummalı bir çalışma başlattık. Çalışmalar ağaçlandırma, altyapı ve üstyapı bakımını kapsıyor. Çalışmalarımız Nevruz Bayramı'na kadar devam edecektir. Çalışmalar nedeniyle parkımız kapalı olacaktır. Vatandaşlarımızı bilgilendirip, Nevruz Parkı'nı kullanmamalarını rica ediyoruz" dedi.
 
Belediyenin kendi üretimi olan 10 bin lale ve 5 bin ters lale, Nevruz Kavşağı'na dikilmeye başlandığını belirten Kaya, lale dikimi bittikten sonra çim ekimi yapılacağını kaydetti. Kamışlo Bulvarı'ndan Zümrüt Kent Bulvarı'na kadar toplamda 40 bin lalenin dikileceğini aktaran Kaya, yılsonuna kadar ise 670 bin adet yazlık ve kışlık mevsimlik çiçek dikimini bitireceklerini sözlerine ekledi.
 
(ÜN-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT