1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Nevruz
Diyarbakır'da Nevruz

Diyarbakır'da Nevruz

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da sabah erken saatlerde Nevruz nedeniyle vatandaşlar, Nevruz parkına geldi. Nevruz'a katılanlar barış istediklerini vurguladı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ile Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından organize edilen Nevruz parkındaki şenliğe sabah erken saatlerde yoğun bir katılım oldu. Abdullah Öcalan'ın resimlerinin olduğu bayraklarla gelen bazı katılımcılar sloganlar attı. Kadın ve çocukların da yoğun olarak katıldığı Nevruz şenliğinin gün boyu çeşitli konser ve etkinlilerle devam etmesi bekleniyor.

Nevruz öncesi düşüncelerini anlatan vatandaşlar, "Uzun yıllardan bu tarafa büyük acılar yaşadık. Bugün 2013 Nevruz'u bu acıların artık sonlanacağına inandığımız bir gündür. Öcalan'a özgürlük ve bu halka barış gelmesini temenni ediyoruz. Hem asker anneleri, hem de gerilla anneleri çocuklarının ölmesini istemiyor. Bu kan artık akmasın” şekline konuştu.Öte yandan, yaklaşık 500 civarında yerli ve yabancı gazeteci Nevruz şenliklerini takip ediyor.

HABERE YORUM KAT