1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da narkotik operasyonu
Diyarbakır'da narkotik operasyonu

Diyarbakır'da narkotik operasyonu

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da düzenlenen 4 ayrı operasyonda 405 kilo esrar maddesi ve 1 adet kaleşnikof silah ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri tarafından kent genelinde düzenlenen 4 ayrı operasyonda 405 kilo esrar maddesi, fişek diye tabir edilen 54 adete satışa hazır esrar, kaleşnikof silah ve bu silaha ait çok sayıda mermi ele geçirildi. Operasyonların detayını anlatmak üzere basın toplantısı düzenleyen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, son bir ayda Diyarbakır'da 2 ton esrar maddesinin ele geçirildiğini söyledi. Güven, uyuşturucu tacirlerine özellikle de okul önlerinde satış yapanlara karşı aralıksız operasyonların yapıldığını ve bu kapsamda düzenlenen son operasyonda satışa hazır fişek diye tabir edilen esrar paketinin ele geçirildiğini ifade etti.

Güven, “İl Emniyet Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği görevlilerince 25 Şubat ve 2 Mart 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen 4 ayrı operasyonda, Diyarbakır'da temin etmiş oldukları uyuşturucu maddeleri batı illerine nakleden şahıs ve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, bir araca yönelik olarak yapılan operasyonda toplam 56 kilo 200 gram kubar esrar maddesi ele geçirilmiş ve 1 şüpheli yakalanmış, başka bir araca yönelik olarak yapılan operasyonda toplam 109 kilo 400 gram kubar esrar maddesi ele geçirilmiş ve 1 şüpheli yakalandı.

Yine ayrı bir araca yönelik olarak yapılan operasyonda toplam 228 kilogram kubar esrar maddesi ele geçirilmiş ve 1 şüpheli yakalanmıştır. Diyarbakır dahilinde uyuşturucu madde kullanan şahıslara uyuşturucu madde satan sokak satıcılarına yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında ise, Hasırlı Mahallesi'nde bulunan bir ikamette yapılan aramada, 54 adet fişek halinde 1 kilogram satışa hazır esrar maddesi, 11 kilo 100 gram kubar esrar maddesi, 400 gram toz esrar maddesi, 1 adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 50 adet kaleşnikof mermisi ele geçirilmiş ve 1 şüpheli yakalanmıştır" dedi.

Emniyet Müdürü Recep Güven, ele geçirilen kaleşnikof tüfeğin yapılan kriminal incelenmesi neticesi 2 farkı yaralama olayında kullandığının tespit edildiğini belirterek, adli makamlara sevk edilen 4 şüphelinin tutuklandığını, 2 şüphelinin ise firar olarak arandığını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT