1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da Milli Takım Seçmeleri heyecanı
Diyarbakır'da Milli Takım Seçmeleri heyecanı

Diyarbakır'da Milli Takım Seçmeleri heyecanı

Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Milli Takım Diyarbakır seçmeleri 28 Nisan 2015'te başlıyor.

A+A-

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemil Değirmenci “Haydi Güneydoğu, resimdeki boşluğu sen doldur, milli takımda olma ayrıcalığı yaşa” dedi.


Diyarbakır'da Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Milli Takım seçmelerinin heyecanı yaşanıyor. 28 Nisan Salı günü başlayacak olan seçmeler nedeniyle Diyarbakır Berberler ve Kuaförler arasında heyecan yaşanıyor. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemil Değirmenci, yarışmanın Diyarbakır Esnaf Sanatkarlar Odası Kongre merkezinde yapılacağını belirterek, “İlimizi tercih ettikleri için Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş'a ve Genel Federasyon Koordinatörümüz Mustafa Şahin'e Diyarbakır'ı tercih ettikleri için teşekkür ediyorum.

Milli Takım seçmeleri 28 Nisan Salı günü saat 10'da Diyarbakır Esnaf Sanatkarlar Odası Kongre Salonunda yapılacaktır. Bölgemizde dereceye giren arkadaşlar direk olarak İstanbul'dan finale katılacaklar. İstanbul finalinde dereceye giren arkadaşlar ülkemizi yurt dışından temsil edeceklerdir.

Bu ekibin içindeki arkadaşların bir kaçının bölgemizden olmasını çok arzu ediyoruz. Yurt dışından gelen misafirleimiz var  federasyondan gelen misafirlerimizi meslek taşlarımızla en güzel şekilde ağırlıyacağız. Bu organizasyonla  genç meslektaşlarımızın geleceklerinin çok parlak bir döneme girecekler bir atmosfer olacaktır. İnanıyorum çok başarlı olacaklar meslektaşlarım  böyle bir organizsyon  ben ve meslaktaşlarımı  çok sevindirdi. Kontejan tamamlandıktan sonra müraacatlar kabul edilmeyecektir” dedi.

Türkiye'nin 11 ilinde yarışmalar yapacaklarını anlatan Türkiye Berberler Kuaförler Federasyonu Başkanı Mustafa Şahin ise, “Türkiye'nin 11 ilinde yarışmalar yapılacaktır. Adıyaman, Kahramanmaraş ,Malatya, Elbistan, Şanlıurfa, Van, Diyarbakır ,Elazığ Mardin  illerinde yarışmacılar katılacak birinci ve ikinci üçüncüler İstanbul'daki finallare katılacak. Türkiye'nin berberleri ve kuaförleri güzellikl uzmanları  milli takımını seçeceğiz bu bölgede mili takım birinci elemeleri  Diyarbakır'da yapılacak. Finallere katılan yarışmacılarda 1.2.3 finale katılan yarışmacılar yurt dışındaki finallere katılacaklar ve Türkiye'yi temsil edecekler.

Türkiye adına yarışmalara katılacaklar 7 kategoride yarışma yapılacak 7 kategorinin 1,2,3 üncü ayrıca federersyonun plakekleri verilecektir 2 yıl boyunca federesyonumuzu takibi altında  yurt dışında eğitimler alınacaktır federasyonumuzun milli takımını temsil edecekler  temennimiz bölgede  fazla katılım olması diyarbakırda şampiyon çıkarmak Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemil Değirmenci bey başkanımız rağbet çok olduğunu söylüyor  söylüyor  ülkemizi yurt dışında temsil etme Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu  nun milli takımını seçiyoruz.

Ülkemizi yurt dışında temsil etmek için çaba gösteriyoruz. Yurt dışında  bütün berberler kuaförler güzellik uzmanları ilgi göstermelerini istiyoruz” diye konuştu.

 

(Diyarinsesi.org MY)

 

        

HABERE YORUM KAT