1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da mers şüphesi
Diyarbakır'da mers şüphesi

Diyarbakır'da mers şüphesi

DİYARBAKIR - Mardinli 80 yaşındaki bir kadın, umreden döndükten sonra yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

A+A-
Dargeçit Devlet Hastanesi'nden Midyat Devlet Hastanesi'ne sevk edilen kadın, Mers virüsü şüphesi ile Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Hastanenin 8. katı 4 gün boyunca karantina altına alınırken, hastanın tahlillerinin temiz çıkmasının ardından karantina kaldırıldı. 
 
Edinilen bilgilere göre, 80 yaşındaki Zeynep A., 26 Şubat 2015'te umre ziyaretinden döndü. Umre ziyaretinin ardından yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile Mardin'in Dargeçit İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Zeynep A., daha sonra Midyat Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Buradaki ön tetkiklerin ardından Zeynep A., Mers virüsü şüphesi ile Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanın gelmesinden önce Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 8. katı tamamen boşaltılırken, kat karantinaya alındı.
 
28 Şubat 2015'te Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan kadın, 4 gün boyunca karantinada kalırken, bu sırada tetkiklerin gelmesi beklendi.
 
Bugün sabah saatlerinde tahlil sonuçlarının temiz çıkmasının ardından önce karantinanın kaldırıldığı, daha sonra da 80 yaşındaki Zeynep A.'nın taburcu edildiği öğrenildi.
 
(YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT