1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Mega convention vizyon 2015 toplantısı
Diyarbakır'da Mega convention vizyon 2015 toplantısı

Diyarbakır'da Mega convention vizyon 2015 toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da düzenlenecek 'Mega convention vizyon 2015' organizasyonu ile network marketing tanıtılacak.

A+A-
Network coachu Dr. Şeref Menteşe, network marketingin, bugüne kadar herkesin kanaatine göre şekil aldığını söyledi.
 
Türkiye'de yeni tüketici mevzuatına, yönetmeliğine ve yasasına göre, network marketing ile alakalı mevzuat ve yönetmeliğin belirlendiğini kaydeden Menteşe, kendilerinin de bugüne kadar herkesin alıştığı tarzdan, bir şeyleri satıp para toplamak yerine, insanları meslek sahibi yaptıklarını dile getirdi. Herkesin, 8-10 bin lira para verip alıp, ondan sonra web masterlere köle olduğu, bağımlı olduğu web sitesini ortadan kaldırdıklarını kaydeden Menteşe, “Onun yerine herkesin, her kullanıcının bir webmaster olabildiği özel bir yazılım geliştirdik. Hem eğitimini veriyoruz, hem ürünü veriyoruz. Piyasa fiyatının 3'te 1'i fiyatına veriyoruz.
 
Böyle olunca, bunun için de aracı olarak şubeler, bayiler, bölge bayileri değil, herkesin tavsiye usulü, bir birine tavsiye ederek tavsiyeden oluşan ticaret hacminden tavsiye edenin para kazandığı bir yöntem ortaya koyduk. Böylesi bir şey içinde Türkiye'de kimsenin yapmadığı bir şeyi ilk kez biz yapıyoruz, bugün buradan başlıyoruz, yarın 2-3 bin kişi bekliyoruz. İstanbul'da da Pazar günü yaklaşık bir 6-7 bin kişi bekliyoruz. Biz ilk kez network marketing denilen şeyi bütün çıplaklığı ile ortaya koyacağız. Network marketing ne yapar, bu 1934'te başlayan serüven Türkiye'yi yaklaşık 27 yıldır bir şekilde ilgilendiriyor, artık 6-7 milyon insanın ilgilendiği bir ticaret kanunu da var.
 
Buna göre ne yapılmalı, network nedir, network üzerinden Diyarbakır ve bölge nasıl etkilenecek. Bundan sonraki ticaret kendini nasıl şekillendirecek, artık dükkanların kapandığı, marketlerin kapandığı, sadece AVM'lerin olduğu bir Türkiye'den, bireyin ticaret yapma hakkını nasıl kendine kazandıracağız, bunu konuşacağız. Dünyada şu anda internet üzerinden yapılan ticaret hacmi, 1.7 trilyon doları buldu.
 
Burada biz neredeyiz, pazar mıyız, yoksa kendimize Pazar bulabiliyor muyuz? Pazar bulmamız için yapmamız gereken her şeyden önce bizimde bir web sitesi kurabilir, tasarlayabilir güncelleştirebilir duruma gelmemiz lazım. Diyarbakır'dan başlıyoruz, sonra İstanbul, Adana, İzmir, Ankara, Türkiye'yi gezip on binlerce insanı bir araya getirip, bir networku tanıyalım, iki vazgeçilmemiz olan interneti ve bununla birlikte de iletişim aracı olarak kullanılan web sitesi bize anlatıldığı gibi çok vahim bir şey miymiş, yoksa çocuk oyuncağı kadar basit bir şey miymiş? Bunu tüm çıplaklığıyla görelim diye bir seferberlik başlattık. Özellikle okumuş 18-27 yaş grubu arasındaki gençlerin doğrudan ilgilendiği ve gün içerisinde 6-7 saatini başında geçirdiği internetle alakalı bir konu. İstanbul'da 12 gün önce bir internet zirvesi yaptık.
 
Bin 500 bin 600 kişi katıldı. Yarışmalar düzenledik. Biz 8 ay içerisinde bin 800'e yakın web tasarımcı insan yetiştirdik. Biz bunu bir eğitim seferberliği olarak görüyoruz. Diyarbakır bize ev sahipliği yapıyor. Diyarbakır'da olmaktan büyük bir mutluluk ve keyif duyuyorum. Bütün ekibimiz burada şirketin tamamı tüm kadroları ile buradayız biz. Diyarbakır ve civarından gelecek binlerce genç arkadaşı yerli herkesi Diyarbakır'ın ev sahipliğinde burada birlikte ağırlayacağız. Çağın ticaret modeli networkü birlikte tartışacağız” dedi.
 
(YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT