1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da mazluma dua zalime lanet yağdı
Diyarbakır’da mazluma dua zalime lanet yağdı

Diyarbakır’da mazluma dua zalime lanet yağdı

“Bin aydan daha hayırlı” olan Kadir Gecesi’nde Diyarbakırlılar camilere akın etti.

A+A-

Camilerde yer bulamayanlar, avluya seccadeler sererek saf tuttu.

 

Sur ilçesinde bulunan tarihi Ulu Camii ve Hz. Süleyman Camileri başta olmak üzere kentin birçok camisinde vatandaşlar ellerini semaya kaldırıp dualar etti.

 

Dünya yüzünde zulüm altındaki tüm mazlumların zulümden kurtulması için de Allah’a dua eden Diyarbakırlılar, Kadir Gecesi dualarına, zalim DAİŞ ve yandaşlarına da dahil ederek lanet yağdırdı.


Kur'an’ı Kerim’de bin geceden daha hayırlı gece olarak bildirilen Kadir Gecesi, tüm İslam aleminde olduğu gibi Diyarbakır’da da ihya edildi. Şehrin çeşitli semtlerinde onlarca vatandaş camilere akın etti. Camilere kadın ve çocuklarında gündüz saatlerinden itibaren akın etmesi dikkat çekti.


Ulu Camii ve Hz. Süleyman Camii Doldu Taştı


Mübarek geceyi ihya için Diyarbakırlıların birinci tercihi ise Tarihi Ulu Camii ve Hz. Süleyman Camileri oldu.


Sur içindeki tarihi Ulu Camii’ne vatandaşlar erken saatlerden itibaren akın etti. Vatandaşlar, cami içinde yer bulamayınca avluda namaz kılmak zorunda kaldı. Ellerini semaya kaldıran müminler, İslam aleminin huzuru, birlik ve beraberliği için bol bol Allah’a dua etti.

 

Müslümanların bir diğer buluşma adresi de Hz. Süleyman ve 27 sahabenin yattığı Hz. Süleyman Camii oldu. Genci, yaşlısı, kadını erkeği, çocuğuyla Diyarbakırlılar camii içini ve dışını doldurdu. Namazlar kılan, Kur-an’ı Kerim okuyan vatandaşlar, türbelerdeki sahabeye de dua etti. Ellerini semaya kaldıran müminler, Rablerina dua ettiler.


DAİŞ’e Lanet Yağdı


DAİŞ çetelerine ve destekçileri yöneticilere de lanetler yağdıran yurttaşlar, Rojava Bölgesinde vahşi çetelere karşı insanlığı savunan halkların yanında olduklarını ifade ettiler.

 

DAİŞ saldırısı altındaki Rojava Bölgesi için dua eden Diyarbakırlılar, Kadir Gecesi'nin önemli bir gece olduğunu hatırlatarak, kendileri ve tüm İslam alemine, zulüm altındaki mazlumlarında zulümden kurtulması için Allah’a dua ederken, dünya yüzünde zulüm eden zalimleri lanetlediler.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler