1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da Masterler Spor Kulübü kuruldu
Diyarbakır'da Masterler Spor Kulübü kuruldu

Diyarbakır'da Masterler Spor Kulübü kuruldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da kuruculuğunu eski sporcu ve spor adamlarının yaptığı 'Diyarbakır Masterler Spor Kulübü' kuruldu.

A+A-

Derneğin yönetim kurulu üyeleri Veysi Akar, Şirin Ecevit Talva, Ali İhsan Hatipoğlu, Abdurrahman Kızılay, Yılmaz Börükoçin, Nevzat Türker ve Şener Özdil'den oluştu. Kulübün kurucu başkanı olan Veysi Akar, Masterler Kulübü'nün Diyarbakır'da eksiklik olduğunu ifade ederek, bu eksikliği giderdiklerini söyledi.

Akar, ”Geçen ay Antalya'da katıldığımız Masterler Futbol Turnuvası'nda diğer illerden gelen Masterler Spor kulübü dernekleri ile turnuvada karşılaştık. Diyarbakır'a dönünce ilimizde de böyle bir derneği kurmamız gerektiği kararını arkadaşlarımızla bir araya gelerek aldık ve derneğimizin kuruluşunu tamamladık. Derneği kurma amacımız sporun sosyal iletişim ve etkileşim aracı olarak toplumda gereken yeri almasını teşvik etmek, sporun kitlelere yayılmasını sağlamaya çalışmaktır. Ayrıca dernek üyelerimizin bir çatı altında toplanmalarını sağlamak, onlara spor yapma olanaklarını sunmak, sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmayı güçlendirmek, spor amaçlı yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerle spor branşlarında üyelerimize faaliyet, izleme, bilgi olanakları sağlamak, kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemektir.” dedi.


(HA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT