1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da madde bağımlılığı paneli
Diyarbakır'da madde bağımlılığı paneli

Diyarbakır'da madde bağımlılığı paneli

Diyarbakır Sosyal Kalkınma ve Geliştirme Derneği yarın öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik "Madde bağımlığı ve algı yönetimi" paneli düzenleyecek.

A+A-
Diyarbakır'da yarın "Madde bağımlığı ve algı yönetimi" paneli düzenleyecek.Diyarbakır Sosyal Kalkınma ve Geliştirme Derneği Genel Başkanı Kadriye Esra Aygün yaptığı açıklamada, madde bağımlılığının günümüzün en önemli sorunlarından birisi olduğunu söyledi.
 
Bağımlılığın bir süreç içerisinde geliştiğini, maddeyi deneyen kişinin zaman içerisinde düzenli kullanmaya başladığını ifade eden Aygün, şöyle konuştu:
 
"Bağımlılık; tıpkı şeker hastalığı gibidir. Şeker hastası şeker kullanmaz, diyete devam ederse rahat yaşar. Bağımlılıkta; kullanılan maddeyi terk etmek gerekir. Zehir tacirlerinin hedefi Türkiye gençliğidir. Fiziksel bağımlılık kısa süre içinde sonlanabilir ama önemli olan ruhsal bağımlılığı sonlandırmaktır."
 
Aygün, bu amaçla yarın Diyarbakır Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi'nde  öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik "Madde bağımlığı ve algı yönetimi" paneli gerçekleştirileceğini belirterek, panelde uzmanların katılımcıları konu hakkında bilgilendireceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT