1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da liseler arası bilgi yarışması
Diyarbakır'da liseler arası bilgi yarışması

Diyarbakır'da liseler arası bilgi yarışması

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da Final okullarınca öğrencilere matematiği sevdirmek amacıyla her yıl düzenlenen bilgi yarışmasının finalinde Selahittin Eyyübi Anadolu Lisesi birinci oldu.

A+A-

Final okulları konferans salonunda düzenlenen bilgi yarışmasına, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi, Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi, Ergani Anadolu Lisesi, 85. Yıl Milli Egemenlik Anadolu Lisesi ve Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi öğrencileri 12 sorudan oluşan bilgi yarışmasında ter döktü.

Yarışma sonucunda Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi birinci olurken, 85. Yıl Milli Egemenlik Anadolu Lisesi ikinci, Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

Final Eğitim Kurumları 11. Bölge Temsilcisi Şahin Otu, Diyarbakırlı gençlerin Dünya Matematik Olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil etmeleri gerektiğini söyledi.

Yarışmada birinci olan Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi öğrencilerini tebrik eden Kayapınar İlçe Kaymakamı Süleyman Yıldırım, her öğrenciye 750 liradan oluşan hediye çeki verdi. Yarışmada ikinci olan okul öğrencilerine 500, üçüncü olan öğrencilere ise 250 liradan oluşan hediye çekleri verildi.

Yarışmayı Kaymakam Yıldırım'ın yanı sıra Diyarbakır Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul öğretmen ve öğrencileri izledi.


Muhabir: Aziz Aslan
Yayınlayan: Necdet Doğruyol
 

HABERE YORUM KAT