1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kurbağa operasyonu
Diyarbakır'da kurbağa operasyonu

Diyarbakır'da kurbağa operasyonu

DİYARBAKIR - Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından alınan bir ihbar üzerine Bismil ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda kaçak kurbağa avlayan 5 kişi ile birlikte 250 kilogram canlı kurbağa ele geçirildi.

A+A-
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Bismil ilçesi Sinan Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından Ağıl Mahallesi Kışla Sokağı bölgesinde bulunan gölette kaçak kurbağa avlandığı ihbarı alındığı ve bu ihbar üzerine operasyon yapıldığı belirtildi.
 
 
Açıklamada, "Olayın haber alınması üzerine icra edilen devriye faaliyetinde kaçak kurbağa avladıkları tespit edilen 5 şahıs ile 25 kasa içerisinde toplam 250 kilogram canlı kurbağa ve bir kamyonet ele geçirilmiştir.
 
 
Yakalanan 5 şüpheli şahsa Diyarbakır Orman ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından Çevre Kanunu'nun 20/k maddesi gereği idari para cezası kesilmiştir. Ele geçirilen 250 kilogram canlı kurbağa ise Diyarbakır Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ve jandarma ekipleri tarafından tekrar doğaya salınmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, çevre ve doğal hayatın korunması için yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir" denildi.
 
 
(AKK-CC-Y)
 

HABERE YORUM KAT