1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da KOSGEB Girişimcilik Kursu
Diyarbakır'da KOSGEB Girişimcilik Kursu

Diyarbakır'da KOSGEB Girişimcilik Kursu

DİYARBAKIR - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Diyarbakır İl Müdürlüğü tarafından verilen Girişimcilik Kursu’nun birinci etabı başladı.

A+A-

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) konferans salonunda başlayan uygulamalı girişimcilik kursunun açılışında konuşan KOSGEB Diyarbakır İl Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Zülfikar Altunbağ, 5 yıllık süre içerisinde 5 bin girişimciye eğitim verildiğini söyledi.

Bu eğitimler sonucunda sertifikasını alıp, işini kuran girişimcilere hükümetin vermiş olduğu desteklerin bulunduğunu anlatan Altunbağ, “Bu desteklerden söz edersek 50 bin lira hibe, 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği verilmektedir. Düzenlemiş olduğumuz bu kurslar ile vatandaşlarımızın devletimizin sunduğu imkanlardan etkin biçimde yararlanmasının yanı sıra ülke ekonomisin ve istihdama katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.


Eğitimlerinin birinci etabının 18-26 Nisan tarihleri arasında, ikinci etabının ise 28-7 Nisan tarihleri arasında devam edeceğini anlatan Altunbağ, “DTB’de düzenlediğimiz eğitimler bununla sınırlı kalmayacak, işbirliklerimizin sürekli devam edecektir. DTB’ye bizlere verdikleri desteklerden dolayı da teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından Girişimcilik Eğitmeni Lezgin Yalçın tarafından genç girişimcilere uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilmeye başlandı.


(İHA-MP-Y)

 

HABERE YORUM KAT