1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da kolonu patlayan bina yıkıldı
Diyarbakır’da kolonu patlayan bina yıkıldı

Diyarbakır’da kolonu patlayan bina yıkıldı

Diyarbakır’da kolonu zarar gördüğü için yıkılma tehlikesi oluşan 8 katlı bina, güvenlik önlemleri alındıktan sonra yetkililer tarafından yıktırıldı.

A+A-

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde bulunan 8 katlı Özateş Apartmanında kolonlarının patlaması nedeniyle yıkılma tehlikesi oluşması üzerine boşaltılan bina, alınan güvenlik önlemleri altında yıktırıldı.


Binanın bulunduğu cadde güvenlik önlemleri nedeniyle iki taraflı olarak trafiğe kapatılırken, binanın yıkımı esnasında görevliler binanın çevresinde nöbet tuttu.


 “Onca esnaf bayramda ne yapacağız”


Binanın yıkım işleminin bayram öncesine denk getirilmesine tepki gösteren cadde esnafı, bayram üzerine yapılan bu yıkım işinin kendilerini mağdur ettiğini belirterek “Onlarca esnaf mağdur ediliyor. Önümüz bayram, borçlarımız var. Etrafı kapatarak, iş yerlerimizi kapatmaya mecbur edildik.” Diyerek yapılan zamansız yıkıma tepki gösterdiler.


 “Evim zarar görürse yıkımı durdururum”


Binanın bitişiğinde bulunan 4 katlı evin sahibi Hacı Bekir ise yıkım görevlilerine tepki göstererek, evinin zarar görmesi durumunda yıkımı durduracağını belirtti.


Hacı Bekir, “10 tane çocuğum, 72 tane torunum var. Şikâyet dilekçesini de Valiliğe ve Savcılığa vermişim. Evime bir zarar gelmesi durumunda hesabını kim verecek.” dedi.


Hacı Bekir’in şikâyetlerini değerlendiren yıkım ekipleri ise gerek yıkık binadan evlerine hırsızın girmemesi gerekse de yıkım anında binanın zarar görmemesi için elinden geleni yapacaklarını belirterek, zarar gelmesi durumunda zararın tanzim edileceği sözü verdiler. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler