1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da klima ve vantilatör satışları patladı
Diyarbakır’da klima ve vantilatör satışları patladı

Diyarbakır’da klima ve vantilatör satışları patladı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da, mevsim normallerinin üzerinde seyreden bunaltıcı sıcaklar nedeni ile klima ve vantilatör satışlarında artış yaşandı.

A+A-

Diyarbakır’da, Haziran ayından itibaren başlayan ve gittikçe artan sıcak havalardan bunalan vatandaşlar serinlemek için klima ve vantilatör satan beyaz eşya mağazalarına akın etti.

Sıcak havaların etkisinden bir nebze olsun kurtulmak isteyen Diyarbakırlılar, evlerine ve iş yerlerine ya klima ya da vantilatör aldı.

Satışlar ile ilgili açıklamalarda bulunan beyaz eşya satıcısı Kazım Boz, son aylarda klima ve vantilatör satışlarında yüzde 90 oranında artış yaşandığını söyledi. Vatandaşların vantilatörleri daha çok iş yerlerinde kullandığını aktaran Boz, klima satışlarının da genelde aileler tarafından tercih edildiğini kaydetti. Satışlardan memnun olduklarını ifade eden Boz, sıcaklıkların yükselmesi ile satışların da artacağını dile getirdi.

Klima fiyatlarının bin 500 ila 4 bin lira arasında değiştiğini vurgulayan Boz, dar gelirli ailelerin vantilatöre yöneldiğini ifade etti.

(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT