1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kitap fuarı sona erdi
Diyarbakır'da kitap fuarı sona erdi

Diyarbakır'da kitap fuarı sona erdi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Amed Fuarı sona erdi.

A+A-
Fuara katılan yayınevleri yetkilileri organizasyon, katılım ve satıştan memnun ayrılırken, fuarın önümüzdeki yıllarda da belediyeler tarafından düzenlemesi için imza kampanyası başlattı. 
 
 
Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda kurulan çadır ve sanat galerisinde açılan stantlar büyük ilgi görürken, 6 gün süren fuara 72 yayınevi katıldı. 5 ayrı salonda yapılan panelde 80 farklı etkinlik; paneller, söyleşiler, konserler düzenlendi.
 
İsmail Beşikçi Vakfı Yayın Bölümü Sorumlusu Ahmet Önal, belediyenin düzenlediği bu fuarın ilk olmasına rağmen sıkıntısız geçtiğine bir takım teknik problemlerin de zamanla yok olacağına değindi. Fuarların sadece Diyarbakır'da değil tüm bölgede yaygınlaştırılması gerektiğini söyleyen Önal, “Kürtlere hitap etmesi açısından önemlidir, çok pozitif bir adımdır.
 
Bazı teknik eksiklerin önümüzdeki yıl giderileceğini düşünüyorum. İnsanın kendi yaptığı şey daha kıymetlidir. Başkasının hazırladığı ortama girmek belki daha kolaydır ancak kalıcı değildir. Bu nedenle bu fuarı çok önemsiyorum, bunun kurumsallaşması, belediyelerin kendi içerisinde kurumsallaşarak devam ettirmesi gerekir” diye konuştu.
 
 
(DRY-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT