1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da kiralık ve satılık daire fiyatları artıyor
Diyarbakır’da kiralık ve satılık daire fiyatları artıyor

Diyarbakır’da kiralık ve satılık daire fiyatları artıyor

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından , Güneydoğu Anadolu’nun en büyük şehirlerinden Diyarbakır’ın 2015 Ocak – Temmuz aylarına ait emlak fiyatlarını ve tüketici tercihlerini açıkladı.

A+A-

Verilere göre, Diyarbakır’da kiralık daire fiyatları 2015 yılının ilk 7 aylık döneminde geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 4 yükselerek ortalama 670 TL oldu. Kiralık daire ilanlarında yüzde 60’lık artışın yaşandığı Diyarbakır’da, tüketiciler tercihini 3 oda 1 salon, 100 metrekare, kombili ve 3. katta bulunan dairelerden yana kullandı.

Diyarbakır’da satılık daire fiyatlarında ise yüzde 14 oranında artışın gözlendiği sahibinden.com verilerine göre ise, satılık daireler 2015’in ilk 7 aylık döneminde ortalama 150 bin TL’den alıcı buldu. Satılık dairelerde, 3 oda 1 salon, 170 metrekare, kombili, sıfır ve 1. katta yer alan konutlar tercih edildi. 


Aksoy Group bünyesinde, 2000 yılında kurulan , yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile kendi iş alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor. IAB Gemuis Mart ayı verilerine göre, 33 milyondan fazla tekil ziyaretçinin, 118 milyondan fazla ziyaret ile 4 milyardan fazla sayfa görüntülediği ; 380 çalışanı 5 milyonu aşan aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler