1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kıraathane açtı
Diyarbakır'da kıraathane açtı

Diyarbakır'da kıraathane açtı

Diyarbakır'da 7 yıl önce eşini kaybeden Şengül Eren, bugüne kadar muhasebecilik, emlakçılık gibi işlerde çalıştıktan sonra kendi işini kurmaya karar verdi.

A+A-

Hatay'da Mimarlık Fakültesi'nde üniversite eğitim alan bir oğlu ile lisede okuyan 3 kızı bulunan Eren, bankadan çektiği kredi ile Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde oturduğu binanın altında erkeklerin gittiği kıraathane açtı. Açtığı kahvede tek başına çalışan Eren, hem çay yapıyor, hem de müşterilerine yaptığı çayı servis ediyor. Oğlu Mehmet Eren de, yarıyıl tatilinde geldiği memleketinde, arkadaşları tatilin keyfini çıkarırken o da annesine yardımcı olmak için tatil boyunca çalışıyor.

MÜŞTERİLER ÇOK MEMNUN

Kıraathanenin erkek müşterileri, Diyarbakır'da ilk kez bir kadının erkeklerin gittiği bir kıraathane açtığını belirterek, bundan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Müşteriler, Kadın eli değince her şey temiz oluyor. Hakikatten çok lezzetli çay yapıyor. Oynadığımız okey taşları bile pırıl pırıl. Bir çay içeceğimiz yerde ik çay içiyoruz. Bu konuda Şengül hanıma çok güveniyoruz. Zaten yerel yönetimlerde artık kadınlar daha çok ön plana çıkıyor. İş hayatında da kadınların erkekler kadar çalışmasını normal karşılıyor ve Şengül hanımı destekliyoruz dedi.

BÜYÜK BİR SEMAVERE İHTİYACI VAR

Kıraathanede hala bir çok eksiğin olduğunu belirten Şengül Eren, bankadan aldığı kredi ile işyerinin temel ihtiyaç malzemelerini aldığını söyledi. Eren, küçük bir semavera alabildiğini ve büyük bir semavere ihtiyacı olduğunu belirterek, Kadınların da günlük yaşamda erkekler kadar ve erkekler gibi çalışabildiğini ıspatlamak istedim. Hem de bir işe ihtiyacım vardı. Oğlum Hatay'da üniversitede okuyor. 3 kızım burda liseye gidiyor. Kirada oturuyordum. Aldığım krediyi öderken, bir taraftan da ev kirası, evin masrafı, oğlum ve çocuklarımın ihtiyaçlarını da karşılamam gerekiyordu. Bu yüzden kendi işimi kurmayı düşündüm ve kıraathane açmaya karar verdim. Bankadan aldığım kredi ile temel ihtiyaçları aldım ama henüz bir çok eksiğim var. Müşterilerimden çok olumlu düşünceler alıyorum. Bana çok güveniyorlar. Ben de onlara en, temiz ve en lezzetli içecekleri sunmaya çalışıyorum. Kıraathaneyi açtığım yer daha çok inşaatların olduğu bir yer. Bu yüzden şimdilik sadece işi çevirmeye çalışıyorum diye konuştu.

ANNEM BENİM KAHRAMANIM

Hatay Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2i'nci sınıf öğrencisi Mehmet Eren ise, annesinin kendisinin kahramanı olduğunu ifade ederek, Annem hatırladığım kadarıyla bugüne kadar neye el attıysa büyük başarılar elde etti. Eğer bugün üniversite okuyorsam onun sayesinde okuyorum. Ben de fırsat buldukça işte yarıyıl döneminde geldim anneme yardım ediyorum. Annemle gurur duyuyorum, onu çok seviyoruz. Müşteriler de ona büyük saygı duyuyor ve yardımcı oluyor dedi.

HABERE YORUM KAT