1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kariyer günleri paneli düzenlendi
Diyarbakır'da kariyer günleri paneli düzenlendi

Diyarbakır'da kariyer günleri paneli düzenlendi

Diyarbakır'da Yenişehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde "Kariyer Günleri" paneli düzenledi.

A+A-

Süleyman Demirel Yerleşkesi Yenişehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde düzenlenen "Kariyer Günleri" panelinde yiyecek içecek hizmetleri, bilişim teknolojileri, çocuk gelişimi ve giyim üretimi alanlarında öğrencilere bilgi verildi.

Yenişehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Günay Akay, ilk kez düzenledikleri panelin çok yararlı geçtiğini söyledi.

Öğrencilere rehberlik etmek için paneli düzenlediklerini kaydeden Akay, şöyle konuştu:

"Amacımız, öğrencilerimizin aklındaki soru işaretlerinin giderilmesini sağlayarak hayallerindeki mesleği somutlaştırarak, konuşmacıların başarılarından ve başarısızlıklarından ders almalarını sağlamak. Bu etkinlikte konuşmacılar, sektörlerde nasıl büyüme sağlandığını, hangi fırsatlardan yararlanılması gerektiğini, gençler için neden önemli olduğu ile ilgili sunum yapıldı. Ayrıca profesyonel fırsatlar hakkında ana hatlar, başarılı olmak için gereklilikler, meslekler hakkında bilgilendirmeler ve başarıyı getirecek etmenler konuşuldu."

Akay, 11 konuşmacının yer aldığı ve iki farklı oturumda gerçekleşen paneli 462 öğrencinin takip ettiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT