1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri
Diyarbakır’da Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri

Diyarbakır’da Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi.

A+A-

Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların eğitimindeki önemini vurgulamak, çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacı ile her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü kutlanmaya başlanan Karayolu Trafik Haftası, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün öncülüğünde bir dizi etkinliklerle kutlanıyor.  
 
Bu kapsamda Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz başkanlığında İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, kurum müdürleri ve trafik hizmetlerinde çalışan güvenlik güçlerinin katılımıyla Anıtpark alanında açılış töreni düzenlendi.
 
TRAFİKÇİLERE VE GÖNÜLLÜ TRAFİKÇİ ÇOCUKLARA BAŞARI BELGESİ VERİLDİ
 
Tören sonrasında Şahin kıyafetli çocuklar Trafik Polis Memurları ile beraber sürücülere beraber emniyet kemeri uygulaması gerçekleştirdi. Törende trafik hizmetlerinde görev yapan Jandarma ve Emniyet mensuplarına Başarı Belgesi de verilirken, sonrasında seçilen 23 çocuğa da Başarı Belgesi verildi. Etkinlikler kapsamında bir AVM içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile birlikte vatandaşların trafik konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla stant açılarak bilgilendirme yapıldı.
 
YILIN BAŞARILI ŞOFÖRLERİNE PLAKET
 
Yine, Emniyet Müdürlüğü hizmet binası içerisinde bulunan Şehit Polis Memuru Tansu Aydın toplantı salonunda İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan,  kooperatif ve oda başkanları ile emniyet mensuplarının katılımıyla teşekkür ve sertifika töreni düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte kentte faaliyet gösteren 8 kooperatif ve oda başkanına plaket verildi. Ayrıca Diyarbakır İlinde yılın başarılı ticari araç şoförlerinden 4’üne Teşekkür Belgesi ve il içinde hizmet vermekte olan 40 ticari araç (Halk otobüsü, minibüs, dolmuş, taksi) şoförüne Katılım Belgesi verildi.
 
Devam eden Karayolu Trafik Haftası kapsamında Diyarbakır’da 3 ayrı okulda tiyatro gösterisi ile trafik eğitiminin de verileceği belirtildi.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT