1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Kar ve Soğuk Uyarısı
Diyarbakır'da Kar ve Soğuk Uyarısı

Diyarbakır'da Kar ve Soğuk Uyarısı

Meteoroloji 15.Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Meydan Meteoroloji Müdürlüğü, yarın başlayacak kar yağışının Perşembe gününe kadar devam edeceğini ve en düşük hava sıcaklığının -11'e kadar düşeceğini bildirdi.

A+A-

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Meydan Meteoroloji Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın yarından itibaren Çarşamba gününe kadar sürecek yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesinin beklendiği belirtildi.

Cumartesi günü öğle saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının Pazar günü öğle saatlerine kadar devam etmesi, daha sonra yağışın şiddetini artırarak karla karışık yağmur olmasının beklendiği vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Pazartesi günü akşam saatlerine kadar kuvvetli rüzgarla birlikte kuvvetli yağmur devam edecektir. Salı günü havaların tekrar soğumasıyla yağış kara dönüşecek ve kar yağışı Perşembe gününe kadar aralıklarla devam edecek. 9-11 Ocak tarihleri arasında sıcaklıklarda da kuvvetli düşüşler beklenmektedir. Bu süreçte oluşabilecek olumsuzluklara (görüş mesafesinde daralma, buzlanma ve don, ulaşımda aksamalar, taşkın ve kuvvetli soğuk) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Açıklamada, Cumartesi günü en düşük sıcaklığın -3 Perşembe günü ise -11 olmasının beklendiği kaydedildi.