1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kanalizasyon boruları aylardır bekletiliyor
Diyarbakır'da kanalizasyon boruları aylardır bekletiliyor

Diyarbakır'da kanalizasyon boruları aylardır bekletiliyor

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde aylardır yol kenarında bekletilen kanalizasyon boruları, esnaf ve çevre sakinlerini mağdur ediyor.

A+A-
Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi’nde aylardır yol kenarında bekletilen kanalizasyon boruları halkın tepkisine neden oldu.
 
 
Kanalizasyon borularının Yaradanakul Caddesi üzerine bırakılıp, aylardır herhangi bir
çalışmaya tabi tutulmamasına tepki gösteren halk, yetkililerin duyarlı olmalarını istediler.
 
 
“Belediye halka hizmet etmeli”
 
 
Kanalizasyon borularının bir an önce gerektiği şekilde kullanılmasını isteyen B.G., “Aylardır kanalizasyon boruları bekletiliyor, neden yapılmıyor? Bir an önce yapılması gerekir.  Seçimden sonra çalışmalar duruyor, aylarca bekletiliyor. Yapılması beklenen yollar yapılmıyor. Altyapı eksikliklerini seçim zamanlarında gidermeye çalışıyorlar. Belediyenin halka hizmet etmesi lazım, partizanlık yapmaktan vazgeçmeleri gerekir. Yapılan parklarda mescit yok, ailemizi alıp parklara gidemiyoruz. Buralarda gündüz vakti içki içiliyor, fuhuş yapılıyor. Bu sorunların bir an çözüme kavuşturulması gerekir.” dedi.
 
 
“Belediye sadece seçim zamanlarında çalışıyor”
 
 
Belediyenin sadece seçim zamanlarında çalıştığını belirten O. E. ise, “Belediye sadece ana caddelerin bakımını yapıyor ama ara sokakların yapmıyor. Şu an yapılan hizmetler seçime yönelik yapılan hizmetlerdir. Daha önce neden yapılmıyordu? Belediye halka hizmet ettiğini söylüyor ama yaptıkları iş belli.  Kaldırımlar yapboz haline döndü. Kendi düşüncesinde olanlara göre hizmet yapılıyor. Allah’ın mahşerde bunun hesabını sormayacağını mı düşünüyorlar?” ifadelerini kullandı.  
 
 
 (İLKHA)

HABERE YORUM KAT