1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kaldırım işgaline son!
Diyarbakır'da kaldırım işgaline son!

Diyarbakır'da kaldırım işgaline son!

Diyarbakır Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin oluşturduğu Zabıta Koordinasyon Kurulu kararıyla kaldırım işgali yapan esnaf gruplarına son kez uyarı yapıldı.

A+A-

Uyarıya uymayan esnaf için uygulama başlatılarak, cezai yaptırımda bulunulacak. Esnafların tezgahların kendi alanları içine almaları için son gün 24 Aralık Pazartesi.

Yayaların geçişini engelleyen ve halk sağlığı açısından hijyenik olmayan koşullarda satış yapıldığı gerekçesiyle Zabıta Koordinasyon Kurulu tarafından esnafa 20 gün önce esnafa uyarı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Kaya, Zabıta Müdürü Şehriban Yasak ve Trafik Şube Müdürü Baran İpek; Ekinciler, Gevran ve Akkoyunlu caddesinde faaliyet yürüten esnafı dolaştı.  Kaldırım işgali yapan esnafa uyarıda bulunan Kaya, 24 Aralık Pazartesi gününe kadar bu tezgahları kendi alanları içerisinde konumlandırmaları gerektiğini söyledi.

Kaya, bu tezgahların yaya trafiğini aksatmanın yanı sıra görüntü kirliliğine sebep olduklarını belirtti. Sağlam, ayrıca halk sağlığı açısından hijyenik koşullarda olmaması nedeniyle dönercilere yönelik Yenişehir Tarım Gıda Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışma yürüttüklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT