1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kadınlara “Girişimcilik Zirvesi”
Diyarbakır'da kadınlara “Girişimcilik Zirvesi”

Diyarbakır'da kadınlara “Girişimcilik Zirvesi”

ABD'nin Adana Konsolosluğu, Diyarbakır'da iş kadınlarına yönelik “Girişimcilik Zirvesi” düzenleyecek.

A+A-

TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Didar Avcı Türk “Ekim ayında ABD'nin işbirliğiyle Doğu ve Güneydoğu'dan iş kadınlarının katılımıyla girişimcilik zirvesi gerçekleştireceğiz” dedi

Amerika Birleşik Devletleri'nin  (ABD) Adana Konsolosluğu ve TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun işbirliğiyle Diyarbakır'da “Girişimcilik Zirvesi” düzenlenecek.

TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Didar Avcı Türk, yaptığı açıklamada, ABD'nin Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Susan Wilson ile konsolosluk Kültür ve Eğitim Koordinatörü Çiğdem Müderris'in kendilerini ziyaret ettiğini söyledi.

Konuklarının Diyarbakır'daki iş kadınlarının sorunlarının çözümüne yönelik çalışma yapmak istediklerini belirten Türk, şöyle konuştu:

“Görüşmede biz kendilerinden eğitim desteği istedik. Onlarda kabul ettiler. ABD Adana Konsolosluğu ve TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle ekim ayında “Girişimcilik Zirvesi” gerçekleştireceğiz. Etkinlik 2 gün sürecek. Doğu ve Güneydoğu bölgesinden iş kadınlarını Diyarbakır'a davet edeceğiz. ABD ile ticaretimizi nasıl güçlendirebiliriz, bunu ele alacağız. Ayrıca ABD'liler genç girişimci kadınlara mentorluk yani bir nevi koçluk yapacaklar.  Mentorluk eğitimi verecekler. Bu konuda bize destek olacaklar.  Eğitimler, ABD'de veya Diyarbakır'da verilebilir. Daha sonra netleştireceğiz. ABD Adana Konsolosluğu ve Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak ortak hareket edip hem eğitim hem de ticarette işbirliği yapacağız.”

Türk, zirvede ABD'li uzmanlar ile girişimcilik konusunda fikir alışverişinde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT