1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kaçakçılık operasyonları
Diyarbakır'da kaçakçılık operasyonları

Diyarbakır'da kaçakçılık operasyonları

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da kaçakçılara yönelik gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda 61 bin 500 paket sigara, M.Ö. 3000 yıllarına ait bir mozaik, 400 adet kaçak cep telefonu ve 393 adet batarya ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, tarihi eser, sigara ve elektronik eşya kaçakçılığı yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik 3 ayrı operasyon düzenlendiği belirtilerek, “Bölücü terör örgütüne finansman sağlamak amacıyla ülkemize illegal yollardan getirilen kaçak sigaraların Sur ilçesinde kapalı bir alanda depoladıkları tespit edilmiş, bahse konu depoya yapılan operasyonda piyasa değeri 307 bin 500 TL olan değişik markalarda toplam 61 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.

Yine Sur ilçesinde yapılan arama tarama çalışmalarında, M.Ö. 3000 yıllarına ait bir mozaik eser ele geçirilmiştir. Ayrıca Kayapınar ilçesi Barış Mahallesi’nde güvenlik güçlerinin yaptığı arama neticesinde, poşetler içerisinde piyasa değeri yaklaşık 40 bin TL olan 400 adet kaçak cep telefonu ve bu telefonlara ait 393 adet cep telefonu bataryası ele geçirilmiş, konuyla ilgili 2 şahıs gözaltına alınmıştır” denildi.


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT