1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kaçak yapılara yıkım
Diyarbakır'da kaçak yapılara yıkım

Diyarbakır'da kaçak yapılara yıkım

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı kent genelinde kaçak yapı, büfe veya kamelya gibi yapıları yıkıyor. Zabıta, tarihi surların içine yerleşen iki aileyi de tahliye etti.

A+A-
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Baran İpekyüz, son bir haftada pek çok kaçak yapı yıktıklarını ve büfeleri kaldırdıklarını bildirdi. İpekyüz, Ongözlü Köprü yanında kaçak yapı ve çay bahçesini yıktıklarını söyledi. Urfayolu Pratiker önünde bir adet büfeyi kaldırdıklarını belirten İpekyüz, Kamışlo bulvarında da bir büfeyi kaldırdıklarını kaydetti. Urfayolu üzerindeki Ceylan AVM karşısında büfe için yapılan yer düzenlemesine müdahale ettiklerini belirten İpekyüz, Mardin yolu Özler Et Lokantası'nın karşısında da izinsiz yapılan bir büfeyi kaldırdıklarını dile getirdi. 
 
Sur diplerinde 40 kadar seyyar satıcıya müdahale ettiklerini ifade eden İpekyüz, Keçiburcu ile Saraykapı arasında yıkık durumdaki Surların içine yerleşen iki aileyi de tahliye ettiklerini aktardı. İpekyüz, Yenişehir Aziziye Mahallesi'nde ise kaçak yapılan 3 evi yıktıklarını sözlerine ekledi. 
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT