1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kaçak sigara operasyonu
Diyarbakır'da kaçak sigara operasyonu

Diyarbakır'da kaçak sigara operasyonu

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Diyarbakır’da durdurulan biri kargo iki araçta 24 bin 546 paket kaçak sigara ele geçirildi.

A+A-

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 24 bin 546 paket kaçak sigara ele geçirildi. Konu ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü'nden yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi: "Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından, gümrük kaçağı sigara ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik olarak yapılan planlı operasyonlar kapsamında, Diyarbakır yolu üzerinde istihbarat çalışmaları sonucu durdurulan kargo şirketine ait bir araçta, yapılan aramada farklı şahıslar adına düzenlenen ve kargo kolileri içerisine saklanan toplam 18 bin 866 paket gümrük kaçağı sigara, 318 paket gümrük kaçağı nargile tütünü ve bin kutu Makaron ele geçirildi. Bir şahıs gözaltına alındı. Aynı planlı operasyonlar kapsamında, Diyarbakır yolu Gözeli Kavşağı'nda bir araçta yapılan aramada ise değişik markalarda toplam 5 bin 680 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Şüpheli iki şahıs gözaltına alındı” 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler