1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kaçak sigara operasyonu
Diyarbakır'da kaçak sigara operasyonu

Diyarbakır'da kaçak sigara operasyonu

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da düzenlenen operasyonda, piyasa değeri 285 bin lira olan 70 bin 410 paket kaçak sigara ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü, Pirinçlik, Yenişehir, Sinan ve TRT Jandarma Karakol komutanlıklarınca kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol kontrol ve arama faaliyetleri icra edildiği belirtildi.

 

Açıklamada, “Son bir hafta içerisinde icra edilen yol kontrol ve arama faaliyetleri esnasında, batı illerine giden firmalara ait otobüslerde ve özel araçlarda yapılan kontrol neticesinde, koliler ve valizler içerisine gizlenmiş vaziyette, piyasa değeri yaklaşık 285 bin lira olan toplam 70 bin 410 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.

 

Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile ele geçirilen kaçak sigaralara el konulmuş olup, olay ile ilgili 5 şüpheli hakkında adli tahkikata devam edilmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” denildi.


(YRT-SO-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler