1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da kaçak sigara operasyonu
Diyarbakır'da kaçak sigara operasyonu

Diyarbakır'da kaçak sigara operasyonu

DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen üç ayrı operasyonda piyasa değeri yaklaşık 945 bin lira olan toplam 188 bin 708 paket kaçak sigara ele geçirildi. 3 aracın bağlandığı operasyonda 5 kişi hakkında tahkikat başlatıldı.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 19 Ağustos 2015’te Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce Batman’dan Muş’a gitmekte olan bir akaryakıt tankerinin özel olarak hazırlanmış bölmelerinde, ayrıca bir kargo aracında kargo gönderileri arasına gizlenmiş vaziyette ve evden eve taşımacılık yapan kapalı kasalı bir kamyon içerinde yüklü miktarda kaçak ve gümrük kaçağı sigara ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Yapılan üç ayrı operasyon ile ilgili olarak piyasa değeri yaklaşık 945 bin lira olan ve toplamda 188 bin 708 paket kaçak sigara ele geçirildi. Kaçak sigaraları taşımada kullanılan 3 adet araca el konuldu ve operasyonlarla ilgili olarak 5 kişi hakkında tahkikata başlanarak adli mercilere sevkleri sağlandı" denildi.


(SI-YRT-İİ-CC-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler