1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR TANITIM

  3. Diyarbakır’da kaç hayvan tedavi edildi?
Diyarbakır’da kaç hayvan tedavi edildi?

Diyarbakır’da kaç hayvan tedavi edildi?

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı bölge müdürlükleri ile bu bölge müdürlüklerine bağlı şube müdürlüklerinde her yıl çetin kış şartlarında doğadaki hayvanlara yem bırakılması veya yaralı hayvanlarının tedavi edilmesine ilişkin yapılan haberler doğa sev

A+A-

Millet harıl harıl çalışıyor

Ordu’nun Ulubey ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından kurulan Rehabilitasyon Merkezi’nde 2015 yılında 330 yaralı yaban hayvanı tedavi edildi.


Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, 2915 yılında rehabilitasyon merkezinde en çok karaca ve martı tedavisi yapıldı. 174 adet karacanın tedavi edildiği merkezde 62 martı, 26 şahin, 21 güvercin tedavi edilerek doğaya salındı. 9 küçük balaban kuşunun tedavi edildiği merkezde ayrıca 4 doğan, 4 puhu kuşu, 4 saz tavuğu ve 4 ergüvan balıkçıl kuşunun tedavi edildiği merkezde, ayrıca 3 domuz, 2 kırlangıç, 2 çulluk tedavisi yapıldı. Merkezde 1’er balıkçıl, karga, bıldırcın, sincap, balaban, kuğu, porsuk ve Anadolu sincabı tedavisi de gerçekleştirildi.

Burada ne tür çalışma var?


Batı illerinde bulunan bölge ve şube müdürlüklerinin harıl harıl çalıştığı bir dönemde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Malatya 15. Bölge Müdürlüğüne bağlı Diyarbakır Şubesinde 2015 yılı içinde neler yapıldığı bilinmiyor. Yaban hayat için çok önemli bir yere sahip olan Karacadağ ve Hevsel Bahçelerinin de bulunduğu Dicle vadisi gibi zengin bir kanatlı ve memeli hayvan popülasyonunun bulunduğu Diyarbakır’daki çalışmaların ne aşamada olduğu veya bu tür çalışmaların yapılıp yapılmadığı henüz netlik kazanmadı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler