1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da işten çıkarılan 164 işçiden protesto
Diyarbakır'da işten çıkarılan 164 işçiden protesto

Diyarbakır'da işten çıkarılan 164 işçiden protesto

Diyarbakır'da petrol-doğalgaz arama işlemleri yapan Viking Şirketi tarafından kendilerine gönderilen tebligatla "küçülmeye gidiyoruz" gerekçesiyle işten çıkarılan 164 işçi, şirketin küçülmeye gittiğini belirttiğini ancak kendilerini işten çıkaran aynı şir

A+A-

Diyarbakır'da petrol-doğalgaz arama işlemleri üzerine faaliyet yürüten Viking Şirketi, bünyesinde çalışan 164 işçiyi işten çıkarttı.

 

Şirketin küçülmeye gittiği gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, Siverek Yolu üzerinde bulunan şirket merkezi önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. Eylemde işçiler adına açıklama yapan Berat Savaş, şirket için gecelerini gündüzlerine katarak zor koşullarda çalışma yürüttüklerini belirterek, bu dönemde birçok kez ölüm ile burun buruna kaldıklarını ifade etti.

 

Bölgede maddi ve manevi bir çöküşün yaşandığını kaydeden Savaş, şirketin kendilerini bir tebligat ile işten çıkartması ile yeni bir çöküş yaşadıklarını söyledi. Şirketin "küçülmeye gidiyoruz" diyerek kendilerini işten çıkardığını ancak batıdan başka işçilerin şirkette işe alındığını ifade eden Savaş, "Özellikle Kürt işçilerin işten atılması manidardır" dedi.

 

Yaşanan haksızlığa karşı İş Mahkemesi'ne başvuracaklarını aktaran Savaş, şirketi bu kararından vazgeçmeye çağırarak, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler