1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da IŞİD protestosu
Diyarbakır'da IŞİD protestosu

Diyarbakır'da IŞİD protestosu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da bir araya gelen Kürt İslam alimleri, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün yaptığı saldırıları kınadı.

A+A-

Tarihi Ulu Camii'nde cuma namazı çıkışı toplanan Kürt İslam alimleri, IŞİD'in saldırılarına tepki göstermek amacıyla basın açıklaması düzenledi.

Grup adına açıklamayı okuyan Mehmet Bekir Karadeniz, Kürtlerin kendi haddini bilen, barışçıl, dindar, imanlı, insan haklarına riayetkar, Allah'tan korkan bir halk olduğunu ifade ederek, Kürtlerin IŞİD tarafından katledildiğini söyledi.

Tüm insanlar dinleri, meşrepleri, mezhepleri ne olursa olsun bir can karşılığı veya bozgunculuk karşılığı olmaksızın hiç kimsenin canına ve malına dokunulmaması gerektiğini aktaran Karadeniz, "IŞİD örgütü, Müslüman, Hristiyan, Asuri, Şii, Sunni, Kürt, Türk, Arap ve Fars halkını sivil ve asker demeden öldürüyor.

Özellikle Kürtler ve hiç kimseye zararı olmayan Yezidi halkını öldürüp, mal ve namusuna el koymaktadır. Bu nedenlerden dolayı diye biliriz ki, IŞİD örgütü Allah ve Resullulahtan uzak, zalim, katil, vahşi bir pkk'dır ve Saddam'ı bile geçmiştir" dedi.

Grup açıklamanın ardından sessizce dağıldı.


(ÜN-YRT-YHY-Y)

HABERE YORUM KAT