1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da ilk ders zili çaldı
Diyarbakır'da ilk ders zili çaldı

Diyarbakır'da ilk ders zili çaldı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı.

A+A-

Okulların boykot edilmesi ile ilgili konuşan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, boykot çağrısının her yıl olduğunu, bu yıl da katılımın olmadığını söyledi. 


Diyarbakır’da yaklaşık 500 bin öğrenci bugün ders başı yaptı. Yeni eğitim-öğretim yılının açılış programı Yenişehir İlkokulu’nda gerçekleşti. Buradaki programa, Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.


Kaymakam Özel ve Hurata, buradaki öğrencilerle sohbet ederek kitaplarını dağıttı.


Daha sonra bir açıklamada bulunan Hurata, yaz tatilinde eğitim öğretimi nasıl sağlıklı bir şekilde geçirebiliriz adı altında bir dizi çalışma yaptıklarını söyledi.

 

Hurata, “Okullarımızı onardık, yeni derslikler kazandırdık. Milli Eğitim Bakanlığı’nın gönderdiği kitapları okullara dağıttık, ulaştırdık, kitap dağıtılmayan hiçbir okulumuz kalmadı. TEOG sınavında geçen seneki sıkıntılar bu sene yaşanmadı. Derslik sayımızı çoğalttık. Bu sene TEOG ile ilgili sıkıntımız yok. Eğitim öğretim sağlıklı bir şekilde başladı.

 

Her türlü tedbiri aldık. Bin 990 öğretmen ataması yapıldı ilimize, bu öğretmen arkadaşlarımız en son 1 Ekim’e kadar gelip görevine başlayacaklar. Öğretmen noktasında da fazla sıkıntımız yok. Eğitim öğretim sağlıklı bir şekilde başlamıştır.

 

Her sene olduğu gibi bu sene de boykot eylemi alındığı söyleniyor. Fakat bir destek bulamadı. Şu anda boykot ile ilgili bir sıkıntı yok. Katılım oranı olarak, bize geri bildirimler geliyor, fakat katılım yok diyebiliriz” dedi.
Konuşmaların ardından öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılının ilk dersini işledi.

 


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler