1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da ikinci hacı kafilesi uğurlandı
Diyarbakır'da ikinci hacı kafilesi uğurlandı

Diyarbakır'da ikinci hacı kafilesi uğurlandı

Diyarbakır'dan kutsal topraklara gitmek üzere yola çıkan hacı adayı bu sabah dualarla uğurlandı.

A+A-

Dünyanın dört bir yanından kutsal topraklara İslam'ın şartlarından biri olan Hac ibadetini yerine getirmek için Müslümanların akınları devam ediyor. Hac farizasını yerine getirmek için Diyarbakır'dan yola çıkan ikinci hacı adayı kafilesi bu sabah saat 09.00'da dua ve salavatlar eşliğinde sevinç gözyaşları içinde uğurlandı.

Batman, Mardin ve Diyarbakır'da gelen hacı adayı kafilelerinin, Diyarbakır Hava Alanında birleşmesiyle büyük bir kalabalık oluşturan hacı adayları yakınları ile vedalaşırken duygusal anların yaşanması gözlerden kaçmazken bir çok hacı adayı ve yakınları sevinç gözyaşları döktü.
Hacı adayları kutsal topraklara gitmekten dolayı büyük bir mutluluk ve heyecan duyduklarını dile getirerek, "Allah bu farz olan ibadeti herkese nasip etsin, hac ibadetimizi yerine getirmek üzere yola çıktık. İnşallah hayırlı bir şekilde sağ salim kutsal topraklara gider görevimizi ifa eder ve geliriz " dedi.

Kafile daha farz olan hac ibadetini yerine getirmek için sonra kutsal topraklara gitmek, yakınları ile vedalaşarak duygusal sahneler için kutsal topraklara uğurlandı. (Osman İçli-İLKHA)