1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da ikinci Ebola ve Mers şüphesi
Diyarbakır'da ikinci Ebola ve Mers şüphesi

Diyarbakır'da ikinci Ebola ve Mers şüphesi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da hacdan gelen bir vatandaş, Ebola ve Mers şüphesiyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

A+A-
Hastanenin karantina odası tadilatta olduğu gerekçesiyle gözlem odasına alınan hasta, ateşi düştükten sonra taburcu edildi. 
 
İddiaya göre, Diyarbakır'da hac dönüşü fenalaşan 46 yaşındaki N.A isimli kadın, Ebola ve Mers virüsü şüphesiyle Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Güvenlik tedbirlerinin alınmadığı hastanede hastanın karantina odasının tadilatta olması gerekçesiyle gözlem odasına alındığı ileri sürüldü.
 
Sadece hastane çalışanlarına olası bir duruma karşı maskelerin dağıtıldığı hastanede, hastanın kontrol altına alındığı gözlem odasının bitişiğindeki diğer odalarda ise başka hastaların ve hasta yakınlarının olduğu ve bu durumdan tedirgin oldukları öğrenildi. Bir süre gözetim altında tutulan ve tahlilleri yapılan hasta, yaklaşık 1,5 saat sonra ateşinin düşmesi üzerine taburcu edildi.
 
Kentte geçtiğimiz günlerde de hac dönüşü Diyarbakır Havaalanı'nda fenalaşan 60 yaşlarındaki K.B. adlı kadın, Ebola ve Mers şüphesiyle aynı hastaneye kaldırılmıştı. Özel bir kuvözün içerisinde getirilen hastaya yine özel kıyafetli sağlık personelleri müdahale etmişti. Hastanede olası bir duruma karşı güvenlik tedbirleri alınmış ve acil servis tamamen boşaltılmıştı. Hastada yapılan tahliller sonucunda şüphelenilen hastalıkların çıkmaması üzerine hastane normale dönmüştü.
 
(MP-CC-Y)

HABERE YORUM KAT