1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'da iki bağımsız aday
Diyarbakır'da iki bağımsız aday

Diyarbakır'da iki bağımsız aday

DİYARİNSESİ.ORG - ÖZEL HABER - 7 Haziran'dan yapılacak seçimler için dün açıklanan aday listeleri sonrası Genel Seçimlere bağımsız olarak katılacak adaylarda belli olmaya başladı.

A+A-
Ülke genelinde 182 kişinin bağımsız olarak seçimlerde aday olmak için başvurdukları öğrenildi.
 
Diyarbakır'da ise iki kişinin bağımsız aday olarak seçimlere katılacağı öğrenildi. Hüda Par'ın Kurucu Genel Başkanlarından Zekeriya Yapıcıoğlu ile  Diyarbakırlı İşadamı ve MHP esli İl Başkanı Abdullah Arzakçı'da bağımsız aday olarak seçimlere başvuruda bulundular.
 
ZEKERİYA YAPICIOĞLU KİMDİR?
 
Zekeriya Yapıcıoğlu, 1966 yılında batman'da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman'da tamamladıktan sonra 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesini bitirip avukat olmuştur.
1990-2012 yılları arasında avukatlık yaptı. batman Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır.
 
Hür Dava Partisi, kısa adıyla HÜDA PAR, 19 Aralık 2012 tarihinde kurulmuştur. Partinin, çoğunlukla Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde tabanı mevcuttur. Batı illerinde de teşkilatlanma çalışmaları hızla sürmektedir. Partinin tabanının büyük çoğunluğunu Kürt kökenli muhafazakar vatandaşlar oluşturmaktadır.
 
HÜDA PAR Kurucu Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz'dan sonra 30 Haziran 2013 tarihinde yapılan 1. Olağan Kongre sonucunda genel başkanlığa Zekeriyya Yapıcıoğlu gelmiştir.
 
DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER
 

HABERE YORUM KAT