1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Hrand Dink'i anma programı
Diyarbakır'da Hrand Dink'i anma programı

Diyarbakır'da Hrand Dink'i anma programı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Surp Giragos Kilisesi'nde düzenlenen kahvaltılı bir toplantı ile Hrand Dink ölüm yılında anıldı.

A+A-
Toplantıya katılan Ermeni udi sanatçısı Yervant Bostancıbiz, 20 kişi olarak başladıkları yolda sayılarının 100'e ulaştığını söyledi. Bostancıbiz, “Diyarbakır Ermenisi olarak sayımızın artması beni çok memnun etti. Bugünün ayrı bir önemi var bizler için, çünkü 19 Ocak Hırant'ımızın katledilişinin yıl dönümü, hem hüzün doluyum, hem içim kan ağlıyor, hem de sayımızın 100'e ulaşmasından dolayı mutluyum. Bu kilise çocukluğumda dolup taşardı, ümit ediyorum ki bu güzel günler ezan ile çan sesi ile yeniden yaşanacaktır” dedi.
 
Kilise Genel Sekreteri Gafur Türkay da geleneksel hale getirdikleri toplantılarına katılanlara teşekkür etti. Türkay, “Bir kere böyle değerli dostlarımızla bir araya gelip soframızı paylaşmak çok güzel. Bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza çok teşekkür ederim” diye konuştu.
Ermeni Yazar Mıgırdiç Margosyan ise yaptığı açıklamada bu tür toplantıların daha sık yapılmasını talep etti.  (FA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT