1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da hosteslik kursu açıldı
Diyarbakır'da hosteslik kursu açıldı

Diyarbakır'da hosteslik kursu açıldı

DİYARBAKIR- Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi ve Diyarbakır'daki özel bir firmanın işbirliğiyle Diyarbakır'da host ve hosteslik kursu açıldı.

A+A-
Host ve hostes olmak isteyen gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kursta, başvuru şartlarını taşıyan 19 ile 30 yaş arası 12 kişinin eğitimine başlandı.
 
4 ay İngilizce eğitim, 100 saat host ve hosteslik, 20 saat de örgün eğitimi kapsayan 4 aylık kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin tüm havayolu şirketlerinde geçerliliği bulunan sertifika almaya hak kazanacağı belirtildiKursu düzenleyen firmanın yönetim kurulu başkanı Hayri Yağmur, AA muhabirine, Diyarbakır'da ilk kez host ve hosteslik eğitimi verilen mesleki kurs düzenlediklerini söyledi.
 
THK Üniversitesi işbirliği ile düzenledikleri kursa host ve hostes olmak isteyen gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kursa 19 ile 30 yaş arası 12 kişinin katıldığını ifade eden Yağmur, "Kursa başvuruda boy konusunda kadınlarda 1.60, erkeklerde ise 1.70 ve üzeri şartı getirdik. Ayrıca yüzme bilenleri tercih ettik" dedi.
 
Yağmur, kursiyerlerin 4 ay İngilizce, 100 saat host ve hosteslik, 20 saat de örgün eğitim göreceğini kaydederek, kursa katılan gençlerin haftanın 4 günü eğitimlere katılacağını vurguladı.
 
İlk etapta 12 gencin eğitimine başladıklarını anlatan Yağmur, şöyle dedi:
 
"Periyodik olarak kurslarımız devam edecek. Bu şekilde bu yıl sonuna kadar yaklaşık 500 öğrenci yetiştirmeyi hedefliyoruz. Diyarbakır'da bir ilki gerçekleştirerek host ve hosteslik dalında mesleki eğitim kursları düzenlemeye başladık. Temel amacımız Diyarbakırlı gençlere istihdam yolunu açmaktır."
 
Kursiyer Aydan Arslan, kursta ilk olarak İngilizce eğitimi verildiğini anlatarak, bu kapsamda temel İngilizce eğitimi aldıklarını söyledi.
 
Daha sonra mesleki İngilizce öğrenmeye başlayacaklarını ifade eden Arslan, "Alacağım sertifika tüm havayolu şirketlerinde geçerli olacak. Alacağımız eğitimden son derece umutluyuz. Çünkü bu eğitimin bu alanda istihdamımız için yeterli olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum