1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır’da Hokeyin yeni Yüzü HANCEPEK Spor
Diyarbakır’da Hokeyin yeni Yüzü HANCEPEK Spor

Diyarbakır’da Hokeyin yeni Yüzü HANCEPEK Spor

Diyarbakır'da Yıllarca çim hokeyine hizmet etmiş kişiler bir araya gelip kendi kulüplerini kurdu.

A+A-

Diyarbakır Hokeyi denince ilk akla gelen isimler bir araya gelip kendi kulüplerini kurup bundan sonra kendi takımlarına hizmet etmek için yolla çıktıklarını belirttiler.

Takımın Hocalığını uzun yıllar Diyarbakır hokeyde oynayan Antalya polis gücü ve Osmaniye Gençlik spor ‘da oynayan Emrah YAYLIK yapıyor.

Erkek takımın sorumluluğu Hokey camiasının sevilen sporcuların dan Erhan ÇAVDAR , ve Çetin ÖZÇOBAN yaparken Kız takımının sorumluluğu Helin YALINKILIÇ ve Zayide KARA yapmakta.

Takımın Antrenörü Emrah YAYLIk'ın yaptığı Açıklamada kısa süre başarılar elde etmek olduğunu belirterek uzun vadede tesisleşme konusunda ciddi çalışmalar yapmayı planladıklarını belirti.

Antrenmanı Daha önce Vali Ahmet Cemil SERHATLI spor kompleksin de (BEYAZ TEBEŞİR) yaptıklarını belirten YAYLIK Beyaz Tebeşir kompleksi bakıma alınınca zamanlarının kısıtlı olduğunu için endişelendiklerini ama  endişelerin yersiz olduğunu Köşkler Mahallesinde ki ( Mardin Yolu) yeni yapılan sentetik çim sahanın kapılarını kendilerine açıldığını belirti YAYLIK Tesis konusunda kendilerine yardımcı olan Gençlik spor il müdürü Sayın Mehmet DEMİR, Sayın Burhan GÜL ve Sayın Akın ERİM hocalarımıza teşekkürleri bir borç bildiklerini belirtti.
 Bizi Destekleyenlerin emeklerini boşa olmadığını ispatlamak için eylül ayın da ki turnuvada şampiyon olup kupayı şehrimize getireceğiz dedi.

HABERE YORUM KAT