1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da hırsızlık olayları 04 Ocak 2015
Diyarbakır'da hırsızlık olayları 04 Ocak 2015

Diyarbakır'da hırsızlık olayları 04 Ocak 2015

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Huzurevleri semtinde hırsızlar peş peşe iki iş yerini soydu. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.

A+A-
Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi Huzurevleri semtinde bulunan bir kasap ve börek salonu Mevlit Kandili gecesi hırsızlar tarafından soyuldu.
 
Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde 3 kişi oldukları tespit edilen hırsızlardan biri dükkanın kepengini levyeyle kırarken, diğer ikisi de çevrede gözetmenlik yaptı. Kasap dükkanının kepengini kıran hırsızlar, kapıyı açamadıklarından dolayı bu kez yan tarafta bulanan börek salonunu soydu. Börekçide hırsızlar 2 bin lira değerindeki televizyonu ve kasada bulanan bozuk paraları alıp dükkandan uzaklaştı.
 
Kasap Ömer Aytaç, son dönemlerde semtlerinde hırsızlık olaylarının arttığını ifade ederek, dükkanı 2 kez soyguna uğradığını söyledi. Son soygunda bir kayıp yaşamadığını dile getiren Aytaç, bu duruma karşı tedbirlerin alınması gerektiğini dile getirdi.
 
Börekçi Zeki Orak ise, iş yerinde bir televizyon ve kasada bulanan 270 lira bozuk paranın hırsızlar tarafından alındığını belirterek, hırsızların yakalanması için çağrıda bulundu.
 
(ÜN-AKK-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT