1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'da HDP konvoyuna coşkulu karşılama
Diyarbakır'da HDP konvoyuna coşkulu karşılama

Diyarbakır'da HDP konvoyuna coşkulu karşılama

Tarihi seçime 4 gün kala HDP, Diyarbakır milletvekili adaylarının da içinde bulunduğu 5 bine yakın araçlık konvoy ile şehir turu gerçekleştirdi.

A+A-
Seçime aylar öncesinden başlayarak ilçe ilçe, mahalle mahalle, ev ev dolaşarak çalışmalarını sürdüren HDP, Diyarbakır'da büyük bir coşku ile 5 bin araçlık konvoyla kenti turladı.
 
HDP Diyarbakır milletvekili adaylarının da içinde bulunduğu konvoy Kayapınar ilçesine bağlı 75. Evler Caddesi'nden başlayarak Rojava Parkı'na kadar sürdü. 
 
Coşku ve heyecanla konvoyu karşılayan yurttaşlar konvoyu sık sık durdurarak seçim otobüsleri önünde halaylar çekti. "Bijî Serok Apo" ve "Biz'ler HDP Biz'ler Meclise" sloganlarıyla karşılanan konvoyu aynı zamanda evlerin balkonlarına çıkan kadınlar zılgıtları ve alkışları ile selamladı. Konvoyu gören araç sahibi yurttaşlar, HDP bayraklarını alarak konvoya dahil olurken, esnaflar ise kapıya çıkıp zafer işareti ve sloganlarla HDP'ye olan desteklerini gösterdi. Yine araçların pencerelerine ve üzerine çıkan yurttaşlar konvoy boyunca HDP, YPG ve YPJ bayraklarını dalgalandırdı. HDP bayrakları ile konvoya dahil olan Vincin üzerine çıkan onlarca gencin coşku ve heyecanı dikkat çekti.
 
75. Evler Caddesi'nden başlayarak kentin tamamını dolaşan HDP konvoyu, Kayapınar ilçesinde bulunan Rojava Parkı'na gelerek burada adaylarla birlikte yapılan şenliğe katıldı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum