1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da hayvancılık çalıştayı
Diyarbakır'da hayvancılık çalıştayı

Diyarbakır'da hayvancılık çalıştayı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün organizasyonunda 'Hayvancılık Çalıştayı' gerçekleştirildi.

A+A-

Diyarbakır Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan hayvancılık çalıştayına İl Müdürü Mehmet Ali Koçkaya, Yenişehir, Kayapınar, Sur, Bağlar ilçe müdürlükleri, ilgili kooperatif birimi, tarımsal kalkınma kooperatiflerini temsilen yetkili yönetim kurulu başkanları katıldı.

Çalıştayda Diyarbakır'daki hayvancılığın durumu ve hayvancılık sorunlarının ele alındığı belirtilirken, temsilciler, Diyarbakır'da hayvancılığın mevcut sorunları ve çözüm önerileri üzerinde alanlarıyla ilgili görüşlerini ifade etti. Çalıştayda, hayvancılığın sürdürülebilir ve daha verimli bir şekilde devam ettirilebilmesi için hayvancılık sektörünün bütünlüklü olarak diyalog içerisinde olmaları, sorunların çözümü noktasında birlikte hareket edilmesi gerektiği vurgulandı. Aynı zamanda çalıştaya katılım sağlayan tüm birimlerle bu çalıştayın devamı noktasında Gıda, Tarım ve Hayvanlık İl Müdürlüğü bünyesinde sektörde yaşanan sorunlar ve sorunların çözümüne yönelik derinlikli çalışmaların yapılması planlandığı kaydedildi.