1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da hasta yakınları doktoru darp etti
Diyarbakır'da hasta yakınları doktoru darp etti

Diyarbakır'da hasta yakınları doktoru darp etti

Dicle Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde görev yapan Önder Yaşar isimli doktorun 3 hasta yakınının şiddetine maruz kaldığı belirtildi. Konuya dair açıklama yapan SES Diyarbakır Şubesi, durumu kınadı.

A+A-
Dicle Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde görev yapan Doktor Önder Yaşar'ın dün hasta yakınlarının şiddetine maruz kaldığı belirtildi.
 
 
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi üyeleri, durumu protesto etmek için Dicle Üniversitesi Çocuk Hastanesi önünde bir araya gelerek, "Sağlıkçıya uzanan eller kırılsın" sloganını attı. Emekçiler adına açıklama yapan Doktor Kezban Issı Bozkurt, AKP'nin iktidar dönemi ile birlikte uygulanmaya başlanan sağlıkta dönüşüm programları ile sağlık çalışanlarının haklarının gasp edildiğini ve çalışanların can güvenliğinin kalmadığını söyledi. Meslektaşları Önder Yaşar'ın 4 Mayıs (Dün), Kalp Hastanesi Acil Bölümü önünde hasta yakınları tarafından arabayla ezilmek istendiğini söyleyen Bozkurt, "Arkadaşımız, daha sonra 3 kişi tarafından sözlü ve fiziki şiddete maruz kalmıştır" dedi.
 
 
Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin bir hak arama yolu olmayacağına vurgu yapan Bozkurt, "Biz sağlık emekçileri olarak halkımızın ücretsiz, nitelikli ve anadilde sağlık hizmeti alabilmesi gerektiğini her platformda haykırdık ve haykırmaya devam edeceğiz. Özellikle halkımız sağlıkta dönüşüm sistemindeki performans uygulamaları ve sağlığın piyasalaşmasının biz sağlık emekçilerine şiddet olarak çıkarılmaya çalışılması büyük bir haksızlıktır" diye konuştu. Yapılan konuşmanın ardından, saldırı alkışlarla protesto edildi.
 
 
(DİHA)

HABERE YORUM KAT