1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da haşereye karşı ilaçlama başladı
Diyarbakır'da haşereye karşı ilaçlama başladı

Diyarbakır'da haşereye karşı ilaçlama başladı

Diyarbakır'da vatandaşın rahat bir yaz dönemi geçirebilmesi için sivrisinek-karasinek mücadelesinde önemli yer tutan larvasit uygulamalarına başladı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirebilmesi için sivrisinek ve karasinek mücadelesinde önemli yer tutan larvasit uygulamalarına başladı.

Hava sıcaklıklarının artması ile üremeye başlayan larva ve yumurtaların canlanmasını önlemek amacıyla başlanan çalışmalar, ilk etapta üremenin yoğun görüldüğü Katı Atık Tesisi ve Çöp Alanı, Atık Su Arıtma Tesisi, kanalizasyon sistemi, rögarlar, foseptikler, hayvan çiftlikleri ve gübrelik alanlarda devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalara başlatırken, söz konusu hareşelere geç müdahale edildiği yönündeki eleştirilerin de haksız olduğu belirtildi. İlaçlama ekibinde bulunan yetkili, "İlaçlama çalışmalarımız kapsamında larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelemiz devam ediyor. İlaçlama çalışmalarında hedef sivrisinek, karasinek ve farelere yönelik olup; olası bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemektedir. İlaçlamanın yapılmadığı durumlarda sivrisinek, karasinek ve diğer haşerelerin artması söz konusu olup bundan da çevre ve halk sağlığı olumsuz yönde etkilenmekte. gerekli tedbirler alınarak düzenli bir ilaçlama programı ile çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Çöp konteynerlerinin da düzenli olarak ilaçlandığını kaydeden yetkili, vatandaşın rahat bir yaz geçirmesi için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT