1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırda Halk Gergin durumda
Diyarbakırda Halk Gergin durumda

Diyarbakırda Halk Gergin durumda

Diyarbakır'da babasının mahkemesine yetişmek için Ankara'dan bavulu ve torbasıyla Adliye önüne gelen Orhan Yıldırım'ın dikkatsizliği paniğe neden oldu

A+A-

Diyarbakır'da babasının mahkemesine yetişmek için Ankara'dan bavulu ve torbasıyla Adliye önüne gelen Orhan Yıldırım'ın dikkatsizliği paniğe neden oldu.

Ankara'dan sabah saatlerinde Diyarbakır'a gelen Orhan Yıldırım, babasının Diyarbakır Adliyesi'ndeki duruşmasına katılmak istedi. Bavul ve torbasıyla Adliye önüne gelen Yıldırım eşyalarıyla birlikte duruşmaya girmek istedi. Güvenlik görevlilerinin izin vermemesi üzerine bavul ve torbasını adliyenin önüne bırakan Yıldırım, daha sonra duruşmaya gitti. Saatler 12.30'u gösterirken Diyarbakır Adliyesi önünde bomba ihbarı yapılması üzerine bomba imha uzmanları ve çok sayıda polis olay yerine geldi. Bomba ihbarı üzerine yoğun güvenlik önlemleri alınırken, civar yollar trafiğe kapatıldı. Bu sırada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ve Belediye personelinin giriş ve çıkışlarına izin verilmedi. Polis ekipleri şüpheli bavul ve torbayı patlatmak için düzenek kurmak üzereyken, Orhan Yıldırım adliyeden çıkarak eşyalarının başına geldi. Bavul ve torbanın kendisine ait olduğunu belirten Yıldırım, mecbur kaldığı için bıraktığını ancak böyle bir olaya sebebiyet vereceğini tahmin bile edemeyeceğini söyledi. Polisler bavul ve torbayı incelerken, Orhan Yıldırım ifadesinin alınması için Yenişehir Polis Karakolu'na götürüldü. Olay sonrası çevredekiler rahat bir nefes alırken, polislerin Yıldırım'a tepki göstermesi dikkat çekti.