1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da 'Güzellik' yarışmasına tepki
Diyarbakır'da 'Güzellik' yarışmasına tepki

Diyarbakır'da 'Güzellik' yarışmasına tepki

Hizmet Der, Dünya Medeniyetler Kraliçesi adlı güzellik yarışmasına tepki göstererek, Peygamberler ve Sahabeler Şehri olarak bilinen Diyarbakır'da yapılması planlanan yarışmanın iptal edilmesini istedi.

A+A-

Hizmet yaptığı basın açıklamasıyla 07.04.2013 Pazar günü Dünya Medeniyetler Kraliçesi adıyla Diyarbakır'da yapılması planlanan güzellik yarışmasını kınadı.Açıklamada, "Hizmet-Der olarak bu tür ahlaksızlıkları asla tasvip etmiyor, ayrıca bunun Peygamberler ve Sahabeler Şehri olarak bilinen Diyarbakır'ımıza İslam düşmanları tarafından planlı olarak yapılmış bir hakaret olarak görüyoruz" denildi.
 

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Süha Özgermi yarışmanın tanıtım toplantısındaki konuşmasında bundan 66 yıl önce 25 yaşında Diyarbakır'da hakimlik yaptığını ve o günden beri de Diyarbakır'a olan sevgisinin bitmediğini belirterek, Dünya Medeniyetleri Kraliçesi'ni, dünya medeniyetleri şehrinde yapma kararı aldıklarını söyledi. Dünyanın her yerinde Diyarbakır için çok güzel kelimelerin olduğunu ancak bu güzel kelimelerin yanında çok acı haberlerin de bulunduğunu ifade eden Özgermi, yapacakları bu yarışmayla Diyarbakır için söylenen bu acı sözleri tatlıya çevirmek istediklerini dile getirdi. Acaba Özgermi'nin bahsettiği Diyarbakır'a olan sevgisi ve acı sözleri tatlıya çevirmek ne anlama geliyor, 66 yıl önceki Diyarbakır'daki Müslüman halkımızın mazlumiyeti gözler önünde, o dönemlerde yapılan zulüm ve diktalarda acaba Özgermi'nin fonksiyonu neydi? Bugün kalkıp Diyarbakır'a olan özlemini, Diyarbakır'a Ahlaksızlık getirerek tatlıya çevirmek istediğini dile getiriyor. Özellikle böyle ahlaksız bir gösteriyi Nisan ayı içerisinde ve Diyarbakır'da düzenlemek istemelerinin sebebi her yıl Nisan ayında düzenlenen Kutlu Doğum Etkinlikleri olmasın mı? Bizce bu kesinlikle bir tesadüf olamaz.
 

Hizmet-Der Olarak Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Sayın Valimizi, bu tür melanetlerin şehrimizde, hatta Müslüman olan bu ülkemizde yapılmaması için göreve davet ediyoruz. Müslüman halkımızın da bu tür melanetlere karşı bilinçli davranmalarını, buna benzer İslam dışı etkinliklere asla teveccüh göstermemeleri gerektiğini hatırlatırız."

 

(İLKHA)

HABERE YORUM KAT