1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Diyarbakır'da güvenli tek bir karış toprak yok'
'Diyarbakır'da güvenli tek bir karış toprak yok'

'Diyarbakır'da güvenli tek bir karış toprak yok'

Diyarbakır'da dün sabah soyulan kuyumcu dükkanı sahibi, "Ofiste bu hırsızlık olayı oluyorsa Diyarbakır'ın tek karış toprağının hiçbir yerinde güvenli nokta yoktur" dedi.

A+A-
Diyarbakır'ın en işlek ve en güvenlikli bölgesi olarak bilinen Yenişehir ilçesi Ofis semtindeki Kuyumcu dükkânından 20 bin TL değerinde altın çalındı.
 
Alınan bilgilere göre, dün Sabah saat 05.00 sularında iş yerinin kepengini kırarak, içeriye giren maskeli 2 soyguncu tarafından yapılan soygunda yaklaşık 20 bin TL değerinde altın çalındı. Soygunun gerçekleştiği yerin hemen üzerinde MOBESE kameraları ile kuyumcu ve otelin güvenlik kameralarının olmasına rağmen iş yerinin soyulması dikkat çekerken, aynı bölgede bir ay içinde 4 işyeri soyuldu. Bunlardan biri de 5 gün önce yine bir kuyumcu dükkânıydı.
 
"Diyarbakır'da Güvenli Tek bir Karış Toprak Yok"
 
İsmini vermek istemeyen işyeri sahibi bu hırsızların biran önce bulunmasını isterken, MOBESE'lere 20 metre mesafede gerçekleşen bu hırsızlık olayı karşısında adeta isyan ederek şunları söyledi:
 
"Memlekette sorun çok saymakla bitmez ancak, özellikle Ofis kavşağı Diyarbakır'ın en önemli ve ön güvenli kavşağı olarak biliniyor. MOBESE, dört tane kamera ve 160 derece dönen bir kamera sistemi var aramızda 20 metre bir mesafe var böyle bir noktada en güvenli noktada bu hırsızlık oluyorsa bu demek ki Diyarbakır'ın tek karış toprağının hiçbir yerinde güvenli nokta yoktur.
 
Ofisten daha iyi gözetlenen nokta yok. İnsanlar diyor ki Ofiste sabaha kadar yani 24 saat boyunca dolaşabilirsin deniyor. İstanbul'un İstiklal Caddesi gibi bilinen bir nokta Ofis ancak, güvenlik kameraları formalite olarak takılmış demek ki, otelin güvenlik kameralarından gördük. Adam geliyor iki üç dakika içerisinde yüzleri atkı ile kapalı kapüşonlu iki kişi bellerinde levyeleri, demir çubuklarla kepenklerin kanatlarını çıkarıyorlar ve kepenğin altından esneterek içeri giriyor.
 
Adam orada artık neyi kaptıysa alıp götürüyor. Bu kadar basit mi acaba? Güvenliğimiz nerede? Bir hafta içinde Ofis semtindeki 4'üncü işyeri soygunu Kuyumcu olarak ta ikinci oluyor. Bundan 5 gün önce karakola 100 metre yakın yerde kuyumcu arkadaşın dükkanı soyuluyor. Daha bu bulunmadan bu kez bizimkisi artık ne söylenir bilmiyorum"

HABERE YORUM KAT