1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da gözaltılar
Diyarbakır'da gözaltılar

Diyarbakır'da gözaltılar

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Büro Amirliği, Ekipler Amirliği ve Polis Merkez Amirlikleri tarafından 1 Temmuz ile 1 Eylül arasında gerçekleştirilen 2 aylık asayiş uygulamasında 97 kilogram esrar maddesi, 3 bin

A+A-

Kayapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 2 ayda yapılan çalışmalar kamuoyu ile paylaşıldı. Kayapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada halkın huzurunu temin etmek için sokaklarda yapılan asayiş uygulamalarının devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “1 Temmuz ile 1 Eylül tarihleri arasında yapılan asayiş uygulamasında 97 kilogram esrar, 3 bin paket kaçak sigara, 11 adet ruhsatsız silah ele geçirildi.

Uygulama sırasında 3 bin 225 şahsın GBT sorgulaması yapılırken, çeşitli suçlardan aranan ve aralarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 37 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Polis Merkez Amirlikleri tarafından faili firar veya faili meçhul konumunda olan 14 ayrı olayın failleri yapılan çalışmalar neticesinde yakalanarak gerekli adli işlemler yapılmıştır. 2 adet çalıntı araç ele geçirmiştir. 5 adet silahlı yaralama olayının şüphelisi yakalanmıştır.

8 adet kesici aletle yaralama olayının şüphelisi yakalandı. 3 farklı kasten öldürme olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalar ile şüpheliler ele geçirildi. 11 adet suç üstü hırsızlık olayı aydınlatılmış, bu kapsamda 3 diz üstü bilgisayar, 1 adet LCD TV, çeşitli ebatlarda spiral makineler, elektrik aksamını oluşturacak sarf malzeme, çeşitli boy ve ebatlarda matkap ve hırsızlık olayı ile ilgili olarak mağdur şahsa verilmek üzere 805 TL para ele geçirdi. 4 adet yankesicilik ve kapkaç ve nitelikli yağma olayının şüphelileri yakalandı. 7 adet taciz, çocuğun cinsel istismarı ve aile içi şiddet olaylarının şüphelileri yakalandı. Umuma açık işyerlerinin denetlenmesi kapsamında TAPDK belgesi olmadan alkol satışı yapan 1 işyerine 7 bin 325 TL idari para cezası uygulandı” denildi.Açıklamada bu olayların duyarlı vatandaşların hassasiyeti sayesinde çözüldüğü belirtilerek emeği geçen ve destek veren vatandaşlara teşekkür edildi.

HABERE YORUM KAT