1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Göç adlı gösteri
Diyarbakır'da Göç adlı gösteri

Diyarbakır'da Göç adlı gösteri

DİYARBAKIR- Ünlü stand-up ustası Hasan Özer, bir yıl aradan sonra 'Göç' adlı gösterisiyle Diyarbakır halkıyla buluşacak.

A+A-

Daha önce öğretmen ve okul arkadaşları için sahnelediği Diyarbakır anıları adlı gösterisiyle izleyici karşısına çıkan Özer, 17 Mayıs'ta da, Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Gösteri Merkezi'nde 'Göç' adlı gösterisiyle, trajikomik bir dille Diyarbakırlıların karşısına çıkacağını belirti.

Aynı zamanda inşaat mühendisi olan Hasan Özer, halkın bir nebze de olsa stres atmalarını sağlamak ve eğlenmeleri için böyle bir gösteri düzenlediğini kaydederek, “Diyarbakır halkına bir kez daha teşekkür ediyorum. Duru tiyatrosunun desteklediği ve senaryosunun bana ait olduğu Göç oyununu, ilk kez Diyarbakır'da halkımıza sunmanın mutluluğu içerisindeyim. Bu gösterimle, insanların ev, iş ve okul gibi yaşamın değişik alanlarında karşılaştıkları sorunlara karşı ürettikleri mazeret ve çözümleri skeçlerle aktarmaya çalıştım. Diyarbakır da okuduğum yıllarda öğretmen-öğrenci ilişkisi ve toplumla olan ilişkilerine değindim. 21 Haziranda da bu oyunu İstanbul BKM'de sahneleyeceğim” dedi.

Göç adlı oyun 17 Mayıs Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Gösteri Merkezi'nde saat 16. 00 da ücretsiz olarak, halkın beğenisine sunulacak.

(YRT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT