1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Gıda denetimleri sürüyor
Diyarbakır'da Gıda denetimleri sürüyor

Diyarbakır'da Gıda denetimleri sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı ekipleri, “Sağlıklı Kent Sağlıklı Toplum” şiarıyla kent genelindeki gıda denetimlerini sürdürüyor

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın “Sağlıklı Kent Sağlıklı Toplum” şiarıyla kent genelinde yaptığı sağlık taramalarını Ramazan ayı nedeni ile arttırdı. Konuya ilişkin açıklama yapan Sağlık İşleri Daire Başkanı Nedim Yaşlı, halk sağlığını korumayı amaçlayan denetimlerinde, temel sağlık hizmetleri kapsamında başta gıda üretimi, satışı ve toplu tüketiminin yapıldığı iş yerlerine yönelik teknik ve sağlık denetimlerini sıklaştırdıklarını belirtti.

Yaşlı, Veteriner İşleri ve Gıda Kontrol Müdürlüğü ile Ruhsat-İktisat Müdürlüğü’nün ortak çalışma programlarında kasap, şarküteri, yemek fabrikaları, tatlı imalathaneleri, şeker, lokum satış alanları ile fırın ve marketlerde genel sağlık ve hijyenik denetimleri yaptığını bildirdi. Yaşlı, etiket, fahiş fiyat, gramaj ve genel temizlik ile ilgili denetimlerin de yapıldığı bilgisini verdi. Denetimler sırasında halk sağlığını tehdit eden esnaf ve işyerine yönelik müeyyidelerin uygulanacağını konusunda uyarıda bulanan Yaşlı, yurttaşların alış verişlerinde ambalajı açık gıdalar ile raf ömrü geçmiş gıdalara dikkat etmeleri çağrısında bulundu.