1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da gergin gece
Diyarbakır’da gergin gece

Diyarbakır’da gergin gece

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da dün havalanan F16 savaş uçaklarının Kandile hava saldırısını bahane eden yüzü maskeli göstericiler, polis ekiplerine ses bombası ve taş attı.

A+A-

Bölgeye takviye olarak gelen zırhlı araçlar, göstericilere gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.Diyarbakır’da, PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarına yönelik yapılan hava saldırısında 1 pkk'lının ölmesi ve 3 pkk'lının ağır yaralanmasını bahane eden yüzü maskeli bir grup gösterici, Bağlar ilçesi Emek Caddesi üzerinde yolları çöp konteynerleriyle kapattı. Grup, olay yerine gelen bir zırhlı araca ses bombası ve taşlarla saldırdı.


Yaşanan olay üzerine bölgeye çok sayıda zırhlı araç ve Toma gönderilmesiyle göstericiler ara sokaklara dağılarak, slogan atıp taş atmaya devam etti. Sokak aralarına giren zırhlı araçlar göstericileri gaz bombası kullanarak dağıtırken, Toplumsal müdahale aracı (TOMA) ise tazyikli suyla müdahalede bulundu.


Yaşanan gerginlik Kentin Bağlar, Sur ve Kayapınar ilçelerinde bulunan bazı ara sokaklarda devam ederken polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı.


(YHY-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler